O Orzełkach

Akademia Piłkarska Orzełki

Gdy zdecydują się Państwo na powierzenie nam swojego dziecka zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby zarówno dzieci, jak i rodzice czuli się u nas dobrze. Jednocześnie pragniemy Państwa poinformować, jakie cele przyświecają nam w prace w obszarze piłki nożnej dzieci. Na początku rzecz najważniejsza:

• Wyuczenie specyficznych technik piłkarskich lub prawidłowych taktycznych zachowań nie jest w tym przedziale wiekowym najważniejsze. Nie oznacza to jednak, że dzieci nie uczą się u nas gry w piłkę nożną!
  • Strzelenie piłką w zamierzonym kierunku, biec z piłką przy nodze, przyjąć piłkę bez pomocy rąk, strzelić bramkę i zapobiegać ich utracie. Te podstawowe elementy powinny być dzieciom przyswajane podczas różnych form treningu oraz w czasie meczu.

Równie ważne jest jednak, aby nauczyły się u nas:

• jak odnaleźć się w grupie rówieśników
  • dążenia do wspólnie wytyczonego celu
  • prawidłowego nastawienia do zwycięstw i porażek
  • respektowania przeciwnika
  • akceptowania i przestrzegania reguł gry

Państwa dziecko może i powinno również:

• rozwijać własne pomysły podczas pracy z przyrządami sportowymi
  • rozwijać ogólną sprawność ruchową podczas różnych sytuacji treningowych i meczowych
  • polepszyć zdolności koordynacyjne takie jak zręczność, sprawność, zdolność szybkiej reakcji
  • rozwinąć w sobie radość z gry i uczestniczenia w życiu drużyny

Proszę zatem nie dziwić się, gdy podczas treningu zaobserwują Państwo zabawy ruchowe, które na pierwszy rzut oka nie mają nic wspólnego z piłką nożną: wspinanie się, balansowanie, podskakiwanie, rzucanie, skakanie itd. To podstawowe umiejętności, które powinny być rozwijane, a które w efekcie końcowym pomagają długofalowo w rozwinięciu piłkarskich umiejętności. Naturalnie piłka nożna i gra w nią pozostają esencją treningu.

Rozgrywamy także mecze z innymi drużynami. Nie chodzi nam jednak o to, aby wygrać jak najwięcej spotkań. Dużo bardziej chcemy, aby wszystkie dzieci zażywały ruchu i czerpały radość z gry. Dzieci w tym wieku dopiero są wprowadzane w tajniki poszczególnych i wyznaczonych pozycji i nie spełniają w pełni ściśle wyznaczonych im przed meczem zadań. W interesie dzieci nie możemy uzależniać czasu gry od ich indywidualnych umiejętności, czy ktoś gra dobrze czy trochę gorzej. Zasadniczo nie powinno się podczas gry naszych najmłodszych dokonywać indywidualnych ocen. Aby nie powstało mylne wrażenie. Cieszymy się również ze zwycięstw! Jednakże nie chcemy wygrać za wszelką cenę, tak aby nie musieć szybko zmieniać słabszych lub niektórym nie dawać w ogóle możliwości gry.

Data powstania:

10.07.2015